top of page
  • Yazarın fotoğrafıMetin Tiryaki

Erkeklerin Kadınlarda En Sevmediği 13 Şey

Güncelleme tarihi: 1 Mar 2022

Magazin ve yaşam köşelerinde sürekli çıkan konulardandır, en sevilen veya nefret edilen 10 şu, 10 bu listeleri… Bugün ben de böyle bir liste yapayım, konu olarak da “Erkeklerin Kadınlarda Sevmedikleri Şeyler” olsun istedim. Bazıları genel erkek davranış ve düşünceleri olsa da kendi deneyimlerimden yola çıkarak yazdım. Bu arada biraz mizahi bir bakış açısı ile yazmaya çalıştığımı da baştan ifade edeyim ki sonrasında kaba, şovenist suçlamaları ile karşı karşıya kaldığımda tutunacak bir dalım olsun 🙂


(Dipnot; cinsiyet ayrımcılığı yapmak değil tabii ki niyetim, bu özelliklerin bazıları erkeklerde de var, bize de yakışmıyor sonuç itibariyle.)


Trip: İşte en nefret edilen kadın davranışı! Özellikle Türk kadınlarında bolca bulunan tribin, doğuştan gelen bir özellik mi yoksa sonradan mı kazanıldığı tartışmalarına 2000’li yıllarda bilim adamları “Anadan kıza geçen DNA’ya kodlanmış bir davranış şekli” açıklamasıyla son vermişti. Avrupalı kadınlarda “ayda, yılda bir” görülen trip dünya rekoru, “dakikada bir” ile Türk kadınlarına ait.


Kahkül: Aslı Enver örnek verilerek “ben de mi yaptırsam” diye sürekli düşünülüp bir türlü cesaret edilemeyen, topuzla birlikte en absürd saç hali.


Babet: İskandinav ülkeleri kadınları ile Türk kadınları arasında Elfler ve Hobbitler kadar fark varken onların kadınlarının topuklu bizimkilerin babet giymesi bizim kadınlarımızın özgüven patlaması ile açıklanabilir sanırım.


Ben Senin Bildiğin Kızlardan Değilim Tavrı: Sanki Hollanda’da yaşıyoruz… Bizim bildiğimiz kızlar, akşam dışarı çıkamayan, evleninceye kadar ailesi ile yaşayan, “evlenmeden olmaz” diyen kızlar… Sen nasıl bir kızsın ki ?


Ağır Makyaj: Hafif makyaj tabii ki güzeldir, Biz işi fırça yerine palet kullanmaya vardırıp, boya firmalarından sponsorluk alan, kat kat boya ile gezip, tüm akşamı da temizlemek ile geçiren kadınlardan bahsediyoruz. Minik bir buse için o suratta kurtarılmış bölge arayan erkeklere de acıyın biraz.


Kıl-Tüy: Kadında en itici şeylerden bir tanesi. Kıl tüy işlerle uğraşmayalım tabi ama kendilerinden daha kıllı bir kadın görmek de hiç bir erkeğin hoşuna gitmiyor.


Dırdır, Şikayet: En cool kızlardan bile evliliğin ilerleyen evrelerinde “oraya oturma!”,”nereye koyduysan ordadır”, “daha yeni sildim!”, “tamam deme bana!” “Yine mi annenler geliyor, daha geçen yıl bizdeydiler” cümlelerini duyacağınızı bilmek ne acı.


Uzun Tırnak: Bakımlı olduğu sürece sorun yok ama çok uzun tırnak kadınların sandığı kadar hoş durmuyor. Özellikle çok el kol hareketi yapan kadınların etrafında dolaşırken dikkatli olmakta yarar var.


Takma Saç: Bu da yeni moda çıktı, kadın bir gün bakıyorsun kısa saç, ertesi gün Rapunzel. Başkasının saçını kafaya ekletmiş olma düşüncesi yeterince antipatikken, “aman saçıma dokunma!” tripleri de bir o kadar itici. Sevdiceğinin saçını da okşayamayacak mı erkekler…


Kötü Koku: Tamam bu konuda erkeklerin şöhreti daha kötü ama kadında olması ayrı bir itici. Ten kokusu, ağız kokusu, ağır parfüm kokusu dahil her türlü koku ile savaşmak lazım.


Bekletilmek: Her erkeğin kaderidir beklemek, gerçi ne kadar laf etsek boş, değişen bir şey de olmayacak, en azından beklerken vakit geçirecek bir aktivite bulmak şart.


Eski Sevgili: Bize ters 🙂


Alışveriş: Alışveriş sevmeyen kadın yoktur gerçi ama dozunu da bilmek lazım, erkeklerin hem cebine hem vaktine yazık.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page