Katya’nın Yazı – Trevanian

Katya’nın Yazı – Trevanian

Shibumi yi soluksuz okuduktan sonra bir Trevanian daha okumak istedim. Birbirinden son derece alakasız olsalar da yine soluksuz okunan bir kitap “Katya’nın Yazı”. Shibumi bir casusluk romanı iken “Katya’nın Yazı” aşk ve dram.

Roman 1914 yazında bir Bask kasabasında doktorluk yapan MontJean’ın kasabanın dışında bir eve taşınan , kimselerle görüşmeyen gizemli Katya ve onun ailesiyle kurduğu ilişkiyi anlatıyor. MontJean ‘ın Katya, abisi Paul ve kasabanın yaşlı ama çapkın doktoru ile geçen diyalogları gerçekten muhteşem aynı zamanda komik.

Hiç bitmesin diye sonlarını yavaş okuduğum finaliyle insanı serseme çeviren bir kitap. Trevanian ‘a bir kez daha hayranlık duymamak elde değil. O nasıl bir hayal gücü…

Kendi çapında dergi ve bloglarda yazan biri olarak, okuduktan sonra kendimi son derece yetersiz hissettiğim bir kitap…

Goodreads

Metin's bookshelf: read

Adım Adım Yaratıcı Yazarlık
liked it
Yazarlık için başlangıç seviyesinde basit öğütler verilmiş kitapta, biraz okuyup araştıran çoğu kişinin bilebileceği şeyler. Yine de derli toplu olma açısından fena değil.
tagged: my-library
Kozmik Kahkaha
liked it
tagged: my-library
Babaya Mektup
it was ok
tagged: my-library
Beyin
really liked it
Bol görselli anotomik ve bilimsel açıklamalı muhteşem bir kaynak. Beyin üzerine her konuya değiniyor. Tamamen renkli ansiklopedik bir anlatıma sahip.
tagged: my-library
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
really liked it
Gerçekten muhteşem bir anlatım, bir erkeğin bir kadının bakış açısıyla duygularını bu şekilde anlatabilmesi her türlü takdire şayan. Zweig neden büyük bir yazar olduğunu r kez daha göstermiş.
tagged: my-library
Olağanüstü Bir Gece
liked it
Zweig'ın okuduğum en sıradan kitabı. Yine de çoğu yazara göre ortalamanın üstünde tabi.
tagged: my-library
Martı
did not like it
Ben ne iyi bir kurgu ne bir anlatım ustalığı akıcılık hiç bir şey göremedim. Son derece basit ve sıradan.
tagged: my-library

goodreads.com
×